İmzalı Kitabım’da En Beğenilen Çocuk Kitapları

İmzalı Kitabım’da en beğenilen çocuk kitaplarından bahsedeceğiz bu yazımızda. Her yıl olduğu gibi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın yaklaşmasıyla ülkemizde birbirinden güzel ve faydalı çocuklar için etkinlikler düzenleniyor.

İlk olarak 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak kutlanan 23 Nisan’da, 1979 yılından itibaren 6 ülke daha sonraları her yıl 40 ülkenin üzerinde farklı coğrafyalardan çocuklar ülkemizde misafir ediliyor.

Dünyada ilk ve tek çocuk bayramı olarak kutlanan gün olma özelliğini de taşıyor 23 Nisan. Bu çok özel gün yaklaşırken çocukların gelişimine katkı sunabilecek hem eğlendirici hem de öğretici çocuk kitaplarından ufak bir liste hazırladık.

Çocuk kitapları listesine geçmeden önce kısacık bir hatırlatma: Sitemizdeki çocuk kitapları ve diğer kitapların hepsi yazarından ıslak imzalı olarak yer almaktadır.

çocuk kitapları listesi

İmzalı Kitabım En Beğenilen Çocuk Kitapları Listesi

  • CİNGO (Şermin Yaşar İmzalı Kitap)

Şermin Yaşar’ın çocuklar için hazırladığı Cingo kitabı Doğan Egmont Yayınları’ndan çıkmıştır. Kitabın konusu kısaca şöyle;

“BEN İNSAN DEĞİL MİYİM?

Sana, “Cingo yaramaz bir köpektir,” diyecekler.  Sana, “Cingo iflah olmaz bir serseridir,” diyecekler.  Sana, “Cingo kuyruklu bir beladır,” diyecekler…  İNANMA!  Çekemiyorlar beni, hepsi bu.  İnsanlar beni kıskanıyor yaaa, çok kıskanıyorlar. 

Bütün gün “Cingoooooo yapmaaaa!” diye bağırmalarının asıl sebebi bu. Hepsinin benim yerimde gözü var. Biliyorum. 

Benim gibi silkelenerek kendilerini kurutamadıkları, benim gibi ulu orta salamadıkları, benim gibi kendi kuyruğunu yakalama oyunu oynayamadıkları için arıza çıkarıyorlar.  O yüzden yaptığım her şey sorun oluyor.

Oku da gör, nasıl abarttıklarını… Oku da gör, nasıl haklıyım…  Oku da gör, ben insan mıyım, değil miyim?”

  • GAGGUKLARIN MACERALARI (Melike Günyüz İmzalı Kitap)

Erdem Çocuk Yayınları’ndan çıkan kitabın yazarı Melike Günyüz’dür. Set halinde hazırlanmış kitabın konusu; Tema: Birey ve Toplum, Hayal Gücü, Dünya’mız ve Uzay, Güzel Sanatlar, Eğitsel ve Sosyal Etkinlikler Alt Tema: Duygular, ay, aile, arkadaşlık, dışlanma, yarışma, müzik.

Değerler Eğitimi: Başkalarına özenmek, saygı, öz saygı, kendini kabul, farklılıklara saygı, azimli olmak Çocukların büyürken birey olma bilinçlerini geliştirmeleri, yaratılıştan gelen özelliklerinin farkına varmaları ve kendileri ile barışık bir kişilik geliştirmeleri için hazırlanan bu dizinin en önemli özelliği parmak izi tekniği ile resimlendirilmiş olması.

Parmak izi tekniği ile resimlendirilen Gakgukların Maceraları çocukların kişisel gelişimine katkı sağlayacak nitelikte.

  • UZAY KAMPI MACERALARI (Canan Tan İmzalı Kitap)

Canan Tan’ın hazırladığı Uzay Kampı Maceraları kitabı, Doğan Egmont Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Ülkemizdeki Uzay Kampı’nın anlatıldığı kitabın kısaca konusuna değinelim.

“Can, Kutlu, Anita, Barış ve daha pek çok çocuk ve genç, hayatları boyunca unutamayacakları bir serüvene atılmak üzereler. Uzay Kampı Türkiye’de altı gün sürecek eğitim için bir araya geliyorlar ve eğlenceli macera başlıyor!

Son teknolojiyle donatılmış tesiste onları bekleyen o kadar çok aktivite var ki… Takım liderlerinin eşliğinde astronot simülatörleri kullanacak, uzay mekiği uçuş görevini üstlenecek, model roketler hazırlayıp fırlatacaklar. Ayrıca yarışmalara katılacak ve uzay hakkında merak ettikleri tüm sorulara yanıt bulacaklar.

‘Geleceğin liderleri buradan doğar’ sloganıyla öğrencilerini karşılayan Uzay Kampı Türkiye’yi keşfetmeye hazır mısın?”

  • ÇILGIN İCATLAR (Yusuf Asal İmzalı Kitap)

Nesil Yayıncılık’ın yayına hazırladığı Çılgın İcatlar kitabını yazarı Yusuf Asal’dır. İcatlara esprili bir şekilde yaklaşan kitabın konusu: “Tekerlek olmasaydı ne olurdu? Peki ya ateş, kâğıt, araba, saat, gözlük?

Hepsi tarih içinde tekeeer teker icat edildi ve bugünkü medeniyetler oluştu.

Peki, ama nasıl?

İşte bu sorunun cevabı esprili bir dille elinizdeki kitapta.

Çılgın İcatlar: Bol eğlenceli, kıpır kıpır çizgili ve çok komik bir kitap.”

  • KUŞ MASALLARI (Şermin Yaşar İmzalı Kitap)

Şermin Yaşar’ın bir diğer çocuklara yönelik kitabı Kuş Masalları, Doğan Egmont Yayınları tarafından hazırlanmıştır.

Kuş Masalları kitabının konusu: “Yazar, Kuş Masalları ile tüm okurlarını gönül dağlarında dolaştırıp iyiliğin, şefkatin, hoşgörünün, sevginin ve barışın şarkısını şakımaya davet ediyor.

Çocuklar ve çocukluğuna tutunanlar bu masallar sizin için.”

Bu yazımızda size sitemizde yer alan ve beğenilen 5 çocuk kitabından bahsettik. İmzalikitabim.com’da daha birçok çok güzel ve özel kitap sizin keşfinizi bekliyor.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Osman Balaban – Editör

en beğenilen çocuk kitapları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecektir. Required fields are marked

Kaydol