KİTAP TAVSİYELERİ: TATİL MODU

Haziran ayını geride bırakıp temmuz ayına giriş yaptığımız bugünlerde hepimizin kafasında tatille ilgili hayaller oluşmaya başladı değil mi? Belki de çoktan tatilini yapıp işine dönmüş olanlar bile var.

İşte bu güzel ve sıcak günlerde tatilde yüzmek, güneşlenmek, gezmek dışında en çok yaptığımız etkinliklerden biri de kitap okumak diye düşünüyoruz. Şöyle kumsalda şezlongda denize karşı güneşlenirken kitap okumanın keyfi hiçbir şeye değişilmez gibi geliyor bize.

Kışın mutlaka okumalıyım deyip bir kenarda beklettiğin ama bir türlü başlayamadığın kitaplar seni bekliyor büyük ihtimalle. Eğer okumak için beklettiğin, kütüphanenin bir köşesinde duran ve okunmayı bekleyen bir kitabın yoksa sana tatil için hazırladığımız kitap tavsiyelerine mutlaka gözatmanı öneririz.

TATİL KİTAP ÖNERİLERİ

Yaz ayında özellikle tatildeyken yeme ve içmemize pek dikkat ettiğimiz söylenemez. Bu yüzden önereceğimiz ilk kitap Dr. Halit Yerebakan’la Hayatın Ritmi kitabı. Sitemizden yazarından imzalı olarak satın alabileceğin kitapta, kalp sağlığımızla ilgili belki de daha önce hiç duymadığın bilgileri öğrenmiş olacaksın.

kitap tavsiyeleri

Kitap, okurlarına kalp dostu bir günlük hayatın gereklerini, sağlıklı bir ömür sürmek için bilinmesi gereken anahtar sözcükleri fısıldıyor. Böylece kalbini daha yakından tanıyacak ve hayatın rutinlerine farklı bir perspektiften bakmaya başlayacaksın.

Yaz için önereceğimiz diğer bir kitap roman okumayı sevenlere yönelik. Canan Tan’ın Piraye isimli kitabı, ağalığa, beyliğe kulaklarını tıkamış, halktan yana, özgürlük âşığı ama deneyimsiz, toy, gencecik bir kızın hikayesini anlatıyor.

İmzalikitabim.com’dan yazarından imzalı olarak satın alabileceğin kitabın konusu kısaca şöyle; Piraye’nin ailesi, evliliği ve evlilik sonrası yaşadıklarının yanı sıra İstanbul ve Diyarbakır arasında geçen bir aşk öyküsü.

Tavsiye edeceğimiz kitaplardan bir diğeri. Şermin Yaşar tarafından yazılmış Cingo adlı kitap. Çocukların çok seveceğine emin olduğumuz kitap, bir köpek olan Cingo’nun gözünden aktarılan eğlenceli bir hikayeden oluşuyor. Çocuklar hem Cingo’nun hayata bakışından çok şey öğrenip hem de okuma yeteneklerini geliştirmiş olacak.

Cingo kitabını sitemizden Şermin Yaşar’dan imzalı olarak satın alabilirsiniz.

tatil kitap önerileri

Tatil için kitap tavsiyeleri yazımızın son kitap önerisi Nermin Yıldırım’ın Misafir adlı romanı. HEP Kitap tarafından yayınlanan Misafir kitabını yazarından imzalı olarak sitemizden edinebilirsiniz.

Misafir kitabı için normalini yitirmiş, çokça incinmiş, bolca incitmiş bir dünyada, kırılmış hayallerin, ertelenmiş sevgilerin, hakkıyla yaşanamamış ömürlerin ortasında, kendine sığınacak yer arayanların romanı diyebiliriz.

Nermin Yıldırım romanında, bir akıl hastanesinin kapısını aralıyor. Biri ev sahibi, diğeri misafir, biri genç, diğeri yaşlı, biri geçmişe, diğeri geleceğe bakan Esin ve Rikkat’ten hareketle, içeridekilerin ve dışarıdakilerin, tek tek çıldırmaktan vazgeçip topluca delirenlerin buruk, muzip ve her şeye rağmen ümit dolu hikâyesini anlatıyor.

Tatilde okunacak kitap tavsiyeleri yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Umarız ki bu yaz aylarını istediğiniz, hayalini kurduğunuz tatil planlarını gerçekleştirerek ve bol bol kitap okuyarak geçirirsin.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…

Osman Balaban – imzalıkitabım.com editörü

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecektir. Required fields are marked

Kaydol