ARDA’NIN MUTFAĞI İMZALI KİTABIM’DA

Yemek yapmayı sever misiniz? Eğer sorunun cevabı evet ise ülkemizde Arda’nın Mutfağı programını mutlaka izlemiş ve Arda Türkmen’in tariflerini yapmaya çalışmışsınızdır.

Televizyonların ünlü yemek programı, Arda Türkmen tarafından kitap haline de getirildi. Üstelik sitemizden Arda’nın Mutfağı kitabını ıslak imzalı olarak satın alabilir ve çok sevdiğiniz bir arkadaşınıza ya da kendinize unutulmaz bir hediye verebilirsiniz.

Arda’nın Mutfağı Kitabının Yazarı Arda Türkmen Kimdir?

Ekranların ünlü aşçısı Arda Türkmen, 1975 İstanbul doğumlu. Saint Benoit Fransız lisesinden mezun olan Türkmen, 1999 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden, 2001 yılında ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Bölümü’nden mezun olarak çift ana dal yapmıştır.

Arda Türkmen kariyerine konser, prodüksiyon, tur organizasyon işleriyle başlarken, daha sonra restaurant ve bar işletmeciliği de yapmıştır.

2010 yılında Arda’nın Mutfağı programına başlayan Türkmen, CNNTürk ile televizyon dünyasına adımını atmıştır. 2012 yılında Sabah Gazetesi, 2013 yılında ise Hürriyet Gazetesi’nde yemek yazıları ve tarifleri yazmaya devam etmiştir.

Son 6 sezondur TV8’de Arda’nın Mutfağı adlı yemek programına devam etmektedir.

Arda’nın Mutfağı Kitabının Konusu Nedir?

Arda’nın Mutfağı kitabının yazarı Arda Türkmen kitapla ilgili olarak “Mutfağınızda Şef Sizsiniz” vurgusu yaparak iyi yemek yemeyi sevenler için bu kitabı hazırladığını belirtiyor.

Yazar, kitaba dair düşünceleri şu şekilde belirtiyor: “Çocukluğumun ilk yılları hafif kilolu, hadi kabul edeyim tombul diyebileceğim kıvamda geçti. Oldum olası yemek yemeyi severdim, hâlâ da çok severim. O yıllardan bu yana lezzet anlayışımda çok şey gelişti ancak değişmeyen tek şey, basit ve lezzetli yapılan yemeğe duyduğum iştah…

Yiyecek içecek dünyasına girdiğim ilk günden beri en önemli felsefem, çevremizde kolayca bulabileceğimiz, hatta bazen sıradan olarak bile nitelendirdiğimiz ürünleri kullanarak, sıra dışı sonuçlara ulaşmaya çalışmaktı.

Catering, lokantalar ve en sonunda “Arda’nın Mutfağı” televizyon projesinde de bu felsefemden hiç vazgeçmedim.

Elinizde tuttuğunuz bu kitap, tamamen bu duyguyla hazırlanmış, çevrenizde kolayca bulabileceğiniz malzemelerle sıra dışı lezzetler hazırlamanız için kaleme alınmıştır.

Hafta içi dünya için, hafta sonu kendi için yemek yiyenlere, iyi yemek yemeyi sevenlere.”

Osman Balaban

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecektir. Required fields are marked

Kaydol