2019 Babalar Günü Hediyeleri

Babalar günü bu yıl 16 Haziran 2019 Pazar günü kutlanacak. Bu çok özel günde babanıza kendisini özel hissettirecek bir hediye arayışı içinde iseniz imzalikitabim.com sayfalarınızı ziyaret etmenizi öneririz.

2019 Babalar Gününe Özel Hediyeler

2019 yılında Babalar Gününe özel hediye fikri olarak babanızın sevdiği bir yazarın kitabını ona imzalı olarak hediye etmeyi düşündünüz mü?

İmzalikitabim.com’da yüzlerce kitap yazarından imzalı olarak yer alıyor. Siz de değer verdiğiniz kişiler için siteden yazarından ıslak imzalı kitapları inceleyip hediye edebilirsiniz.

babalar günü hediyeleri 2019

Babalar Günü İlk Ne Zaman Kutlandı?

Her yıl haziran ayının 3. Pazar Günü kutlanan Babalar Günü dünyada ilk olarak 1910 yılında Washington’un Spokane şehrinde kutlanmıştır.

Bu kutlamanın gerçekleşmesi ise şu şekilde olmuştur: Amerikan İç Savaşı’nda gazi olan babası için tıpkı Anneler Günü gibi Babalar Günü olması gerektiğini düşünen Sonora Smart Dodd çalışmalara başlamış, çabaları sonucu Babalar Günü kabul edilmiştir.

Dodd, aslında babasının doğum günü olan 5 Haziran’ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamıştır fakat bu çalışmalar o tarihe yetişmeyince kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününde gerçekleştirilmiştir.

1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir.

1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır.

1972 yılındaysa Başkan Richard Nixon’ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD’de resmi tatil ilan edilmiştir.

100’ü aşkın yayınevinin 700 kitabının bulunduğu imzalikitabim.com’da Doğan Yayın Grubu, Doğan Egmont, Epsilon Yayınları, Erdem Yayın Grubu, Everest Yayınları, İnkılab Yayınları, İletişim Yayınları, Hayykitap, İstek Yayınları, Kırmızı Kedi, Kronik Kitap, Remzi Kitapevi gibi birçok seçkin yayınevinin kitaplarına yazarından ıslak imzalı olarak sahip olabilirsiniz.

Osman Balaban – imzalikitabim.com editörü

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecektir. Required fields are marked

Kaydol